Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları Tarih olarak 17 Aralık 1994 yılında kurulmuş olan ve Malta Dil Okulları ülkesinde bulunan önemli bir üniversitedir. Günümüzün en önemli devlet üniversiteleri arasında yer alan Malta üniversitesi son derece gelişmiş olan bir eğitim imkânına sahiptir ve öğrenciler tarafından bu nedenle en çok tercih edilen üniversitelerin başında gelir. Yurtdışında eğitim almak ve yurtdışında bir üniversite eğitimi görmek artık en çok tercih edilen eğitim sistemlerinden biri halini almıştır. Bunun birçok sebebi olmasına rağmen belki de en önemli sebebi son derece uygun olan eğitim maliyetleri ve diğer ülkelerin ülkemizde göre çok daha uygun maliyetli olan yaşam standartlarıdır. Bu ülkelerin arasında yer alan ve son derece önemli bir yer tutan ülkesi de gerek yakın olması nedeniyle gerekse tarihi olarak ülkemizle olan sıkı bağları nedeniyle tercih edilen hatta en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Öğrencilerimizin bir çoğu iyi bir eğitim almak ve geleceklerine yön vermek için Malta Dil Okulları ülkesinde bir eğitimi tercih eder ve bu ülkede eğitim alırlar.

Malta Dil Okulları ülkesinin şehirleri arasında yer alan Malta şehri Malta Dil Okulları ülkesinin kuzeybatısında bulunan ve Polog bölgesi olarak bilinen sınırlar içinde kurulmuş olan küçük bir şehirdir. Ancak Malta şehri küçük olmasına rağmen Malta Dil Okulları ülkesinin en büyük üçüncü şehri konumundadır. Malta şehrinde kurulmuş olan malta dil okulları aynı zamanda devlet üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Günümüzde üniversite bünyesinde toplamda 11 adet fakülte ve sağlık alanında tüm kurumları destekleyen 2 adet enstitü bulunur ve öğrenciler buralarda eğitim alırlar. Üniversitenin kurulu olduğu şehir büyük olmamasına rağmen üniversite bünyesinde yaklaşık olarak 12.500 kişilik bir öğrenci kadrosu vardır ve öğrenciler burada eğitim alırlar.

Eğitim dili olarak ingilizce kullanılan Malta üniversitesi aynı zamanda da Malta Dil Okulları dilini de eğitim dili olarak kullanır ve öğrencilerine bu dillerde eğitim vererek meslek yaşamlarına hazırlar. Malta üniversitesi ana kampüsü Malta şehrinde kurulmuş olup burada bulunur ancak diğer bazı fakültelerin başkent Üsküp şehrinde olduğunu belirtmek gerekir. Sizler de bu üniversitede dilediğiniz bölümde eğitim alabilir ve mesleklerinize başlayabilirsiniz.

Malta Dil Okulları 21 fakültesi ve bu fakültelerin bir dolu alt bölümleri ile ve 5 araştırma enstitüsü ile eğitim-öğretim veren Üsküp Malta Dil Okulları kurulduğu ilk yıllarda 3 fakülte ile eğitime başlamış ve günümüz bilgi çağında modern bir ilim-irfan yuvası olmuştur. Malta Dil Okulları’nın ilk resmi ve en eski üniversitesi olan bu kurum, adından da anlaşıldı üzere başkent Üsküp te devasa bir kampüste konuşlanmıştır ve hali hazırda yerli-yabancı bir çok öğrenciye eğitim vererek bilgi yuvası olmaya devam etmektedir. Malta Dil Okullarındaki bu okulda okumak isteyen üniversite adayları içinde, buranın fiyatları cezbedici olup, her biri kendi branşında donanımlı akademisyenleri ile, öğrencilerine dersler dışında da ihtiyaçlarını giderme de yol gösterici olmaktadır.